שאלות ותשובות

מה מלמדים בית הספר?
באילןס'קול ניתנים קורסים להכנת קפה - קורס בריסטה לקהל מקצועי או סדנת אספרסו של בית למי שמוכן להשקיע בקפוצ'ינו שלו; קורס הבנת קפה לצוותים מענף ההסעדה המעוניינים לשפר הבנתם בתחום שמשתנה להם מול העיניים תוך שהם מגישים לנו ארוחה חלומית וסדנת קפה למתקדמים, כדי להבחין בין זני הקפה השונים ובהבדלים המהותיים בין קפה דל לקפה נפלא. באילןס'קול מתנהל גם קורס ניהול עסקי קפה - לכאלה שעומדים להפוך את החלום שלהם על בית קפה קטן למציאות גדולה. יש עוד - קורסים וסדנאות בתחומי הקפה השונים וגם בתחומים שליד - אפשר תמיד להציץ ברשימת הקורסים והסדנאות.

 

למי מיועד בית הספר?
אילןס'קול מיועד לאוהבי הקפה. הסדנאות והקורסים באילןס'קול מיועדים בעיקר לקהל המקצועי; אנשים שמגיעים מתחומי המזון השונים, בעיקר כאלה שכבר עוסקים בקפה או המתעתדים לעסוק בו, והמעוניינים להעלות את יכולתם המקצועית בתחום - מהידע וההבנה בקפה ובגורמים המשפיעים עליו ועד להכנה המעשית של ספל הקפה הטוב בעולם. באילןס'קול ניתנים גם קורסים וסדנאות קפה שמיועדים לאנשים פרטיים, שאינם באים מענף המזון, אלא מעוניינים להבין טוב יותר מה עליהם לעשות כדי לשדרג את חייהם מזוית הקפה של הבוקר... או כאלה שפשוט קיבלו מתנת קפה - סדנת טעימות, וחייהם משתנים לנצח.

 

למה הקמנו את בית הספר?
כרשת שחרטה על דיגלה את מהפכת הקפה אנו מחויבים בעיקר לקפה ועלינו להציע ידע ומומחיות בקפה. אילןס'קול - בית ספר של קפה הוא הגוף המרכז אצלנו את הידע והמומחיות, והוא המקום בו אנו שמחים ללמד באופן מאורגן ומסודר את אוהבי הקפה, כל מה שאנו יודעים בתחום.

 

מי מלמד בבית הספר?
באילןס'קול מלמדים מדריכי אילןס'קול שנבחרו מתוך מאגר עובדי אילן'ס על סמך הצלחתם בחניכות אישיות ברשת, ועברו בהצלחה קורס הדרכה וטבילות אש בהדרכות עובדים ואורחים לפני שהוסמכו על ידינו. כמו כן, בקורסים השונים ובסדנאות אנו מקפידים להציב להדרכה אנשים המומחים בתחומם ואשר ידיעותיהם תורמות באופן מעשי לתלמיד.

האם גם קולגות מהענף יכולים ללמוד אצלכם?
לא רק יכולים אלא באים. אילןס'קול נועד ללימוד והעברת תרבות הקפה לכל אחד ועל כן מוזמנים אלינו לקורסים השונים, ללא כל אפליה או הפרדה, כל מי שמעוניין ללמוד מאיתנו, על קפה, על תרבות הקפה, על עסקי קפה ועל מה שמסביב. בקורס ניהול עסקי קפה, אנו מזמינים למעשה כל אחד להיות קולגה שלנו בענף. חשוב לנו שהענף בו אנו עוסקים - קפה, יהיה ענף חזק ויציב ולכן חשוב לנו לתרום לא רק לעצמנו אלא גם למקצועיות של קולגות. זה אף פעם לא הפריע לנו שאחרים מכינים קפה טוב או מצליחים בעסקיהם. להיפך - אם זה טוב לענף זה טוב לנו.