קפה הגל השלישי

כי לכל קפה יש סיפור  

בעשור האחרון הפך קפה הגל השלישי coffee The third wave, לבאזז וורד החם ביותר בבתי הקפה, בשיחות בין חובבי קפה מושבעים וברשתות החברתיות.

כולם שותים אותו, כולם מדברים עליו, אבל מהו בעצם קפה הגל השלישי ומה מבחין אותו מגלי הקפה הקודמים? זה כבר לא כל כך פשוט.

זמינות – איכות – חוויה.

בגל הראשון, בתחילת המאה ה19, הפך הקפה למוצר זמין בכל המסעדות והבתים, 

בגל השני (שנות ה-60) החלו לייחס חשיבות לאיכותו ולהפוך את שתיית הפקה – לאירוע, 

והיום, הגל השלישי נותן לקפה הרבה יותר מקום וחשיבות, מעודד בידע והכרות המעמיקה עם כל שלבי הייצור שלו והופך הן את ההכנה והן את השתיה – לחוויה של ממש.

זה לא קפה אחר, אלא התייחסות אחרת לקפה.

הגל השלישי החל כתנועת נגד לאורח החיים המודרני, למזון המהיר, לסטרס היומיומי ולמיידיות. תנועה ששאפה לשנות את אורח החיים המטורף, להאט את הקצב ולחוות את הרגע בשלמותו.
אם הגל השני התאפיין בהכנת קפה מהירה ותזזיתית, כאן לקפה יש קצב אחר.

קפה הגל השלישי עוסק לא רק באיכות הקפה עצמו, אלא בחוויה השלמה סביב שתיית הקפה, בתפיסת הקפה ובהכרות עם הסיפור שמאחוריו. הגל השלישי לוקח בחשבון לא רק את יצרן הקפה, אלא את כל שרשרת הגורמים שלוקחים חלק בתהליך – היצרן, המפיץ, הקולה, הבריסטה – וכמובן, את הצרכן הסופי. הקפה הוא חומר גלם, שלגורם האנושי יש עליו השפעה רבה.

הוא מעניק חשיבות רבה לאלמנטים של קיימות בתהליכי הייצור וההפצה, ושל מסחר ישיר המאפשר לבריסטה ולקולה הקפה,  לרכוש את הקפה ישירות מהמגדל ו (Bean to Cup ), לחזק את כוחם של המגדלים הקטנים ולהכיר מקרוב את הפולים. 

ואיך הקפה?

קפה הגל השלישי הוא קפה מורכב, מתקתק וייחודי.

הוא נעשה בקלייה מעודנת ובהירה ובשיטות מיצוי חדשניות המאפשרות חליטה איטית ומיצוי המתיקות ויתר הארומות והטעמים שבפולים. 

פולי הקפה המשמשים לקפה הגל השלישי “הם איכותיים במיוחד וקרויים “ספשילטי קופי”,דבר המעיד על הציון הגבוה (מעל 80) שקבלו מהSCA (The Specialty Coffee Association )

הטרמינולוגיה של קפה הגל השלישי דומה מאד לזו של היין ושמן הזית: גוף, ארומה, מיצוי, ניחוחות ועוד. לכל תו וארומה בקפה, יש מקור ברור ומובחן והבריסטה, שמעורב מאד בכל תהליך הייצור, יודע לספר עליהם ולהסביר אותם.

  • הכנתו אורכת זמן ממושך יותר (4-5 דקות) בזכות אביזרי החליטה  האיטית (Slow coffee) המשמשים להכנתו – 
  • הוא חד זני ולא עושה שימוש בתערובת של פולים, מתוך החשיבות המיוחסת לטעמי המקור שלו
  • הוא מוגש ארוך, בד”כ בקנקן
  • משקאות הגל השלישי כוללים, נוסף לקפה פילטר, גם קולד ברו – חליטה קרה של הקפה לצורך הכנת קפה קר, וקפה ניטרו (מבוסס על תמצית קולד ברו ומוגז עדין)

קפה הגל שלישי הוא חוויה המשלבת את סיפור הקפה, הערכים הנלווים אליו, האיכות והטעם הייחודי. הוא שתיית הקפה מייצגת גישה אחרת לחיים, אהבה והערכה לסביבה ומתן חשיבות רבה לאדמה ולמגדלים.

מוזמנים לנסות את אביזרים הגל השלישי שלנו, וכמובן את הקפה.